Wśród ciekawych książek dla kobiet można znaleźć wiele opowieści o miłości, gdzie bardzo często w ostatnich czasach przeważają propozycje erotyczne. Jednak nie tylko brutalny seks, czy też nagminne sceny erotyczne są w stanie uszczęśliwić kobiety. Przecież kobiety lubią także poczytać sensacyjne opowiadania, gdzie można zająć się śledzeniem winnych osób i rozwiązywaniem różnych zagadek. Nie można przecież zapomnieć o tym, że panie kochają zagłębiać się również w opowiadania fantastyczne, dzięki którym można przenieść się do zupełnie innego świata. Czasem można jednak zapomnieć się w świecie całkiem zwyczajnej, ale jakże poruszającej opowieści o zwykłych ludziach, których każdy z nas może spotkać na ulicy. Taka propozycję dla swoich czytelników ma Elżbieta Rodzeń w książce pt.”Jesteś cudem” (https://www.taniaksiazka.pl/jestes-cudem-elzbieta-rodzen-p-1355310.html).

Niesamowite spotkanie

Autorka jest jest pedagogiem terapeutą i na co dzień pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Wśród jej pasji znajdują się ludowe hafty. O tym, o dysleksji, jak również o książkach może rozmawiać godzinami. Sama przyznaje się, że czyta nałogowo. To mąż jest jej pierwszym czytelnikiem, który ocenia opowiadania, jakie wychodzą spod jej pióra. Do jej ulubionych rzeczy zalicza się także niesamowicie dobra herbata, jak również zimowe spacery. Gdzie tym razem będziemy mogli się udać za przyczyną jej książki? Maja cieszy się, ponieważ jej życie coraz bardziej na poważnie związane jest z jej pasją. Dziewczyna bardzo chciałaby rozpocząć na poważnie karierę baletnicy. Tylko kilka kroków brakuje jej do spełnienia marzenia.

Tragedia na drodze

Dochodzi do wielkiego karambolu na drodze w której Maja jest uczestniczką. Tylko Kamil – nieznany jej mężczyzna – sprawia, że dziewczyna wychodzi cało z opresji. Od tej pory Maja musi jednak zapomnieć o karierze baletnicy. Ten fakt sprawia, że dziewczyna się załamuje i pogrąża się w coraz większym, życiowym mroku. Kamil działał pod wpływem impulsu ratując kobietę z auta. Sam jest młody, jednak życie już nie raz go doświadczyło. Dlatego widzi, że Maja powoli porusza się po pochyłej linii, która nie prowadzi do niczego dobrego. Stara się więc dziewczynę wspierać, aby na nowo odzyskała radość życia. Powoli zaczyna rodzić się między nimi uczucie. Jednak nad chłopakiem wisi widmo straszliwej, śmiertelnej choroby, która nie daje mu zapomnieć o pewnych rzeczach. Czy oboje będą w stanie ocalić to piękne, aczkolwiek kruche i bardzo delikatne uczucie, jakie jawi się dla nich jako nadzieja na szczęście? “Jesteś cudem” daje wspaniałą nadzieję na przyszłość.

Okładka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com